O mně Návštěvní kniha Nabízím/sháním Odkazy Kontakt
Televize
  Černobílé stolní televizory
  Černobílé přenosné televizory
  Barevné stolní televizory
  Barevné přenosné televizory
Rádio
  Elektronkové přijímače
  Tranzistorové přijímače
Gramo
  Gramofony
  Gramorádia
Magnetofony
  Kazetové
  Kotoučové
  Videomagnetofony
Bílá technika
  Pračky
  Ledničky
  Sporáky
  Vysavače
  Mixéry
  Žehličky
Různé
  Ostatní technika
  Zajímavosti
  Ke stažení
Jste     návštěvník těchto stránek
4152AB - Camping 28
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1967
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči (kromě vn usměrňovačky). Vylepšený model prvního čs. tranzistorového televizoru Camping 25. Superhet s mezinosným odběrem zvuku. Obrazovka s úhlopříčkou 28cm. Kanálový volič pro I.-III. pásmo s ovládáním nahoře (přepínání kanálů a doladění). Nastavení hlasitosti, jasu, kontrastu a snímkové synchronizace na zadní stěně. Na pravém boku reproduktor. Možnost napájení ze sítě nebo z 12V autobaterie. Odnímatelný síťový zdroj.

Stav: Televizor je v mezích možností vyčištěný a opravený.

TA675 - Minivizor
Výrobce: Videoton (MLR)Rok výroby: 1967
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený elektronkami. Superhet s mezinosným odběrem zvuku. Obrazovka s úhlopříčkou 28cm. Kanálový volič pro I.-III. pásmo. Veškeré ovládání - přepínání kanálů, doladění, hlasitost, jas, kontrast a vypínač na přední stěně vpravo vedle obrazovky. Na pravém boku reproduktor. Televizor je připraven pro vestavění voliče pro IV. a V. TV pásmo. Plastová skříň i maska obrazovky. Napájení pouze ze sítě.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

4156AB - Minitesla


Výrobce: n. p. Tesla + Čajavec (Jugoslávie)Rok výroby: 1976
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči. Obrazovka s úhlopříčkou 31cm. Šasi jugoslávské provenience. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vč. čtyř předvoleb na vrchní stěně. Možnost napájení ze sítě nebo z 12V autobaterie.

Stav: Plně funkční.

Junosť 401BVýrobce: Mašpriborintorg (SSSR)Rok výroby: 1976
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči. Obrazovka s úhlopříčkou 31cm. Kanálový volič pro I.-V. pásmo, 4 mechanicky ovládané předvolby. Plastová skříň (uvnitř plechový skelet). Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky a nad obrazovkou. Možnost napájení ze sítě nebo z 12V autobaterie.

Stav: Po renovaci, plně funkční. Dobastlený síťový spínač (páčka vlevo nad obrazovkou) - původní byl spřažený s regulátorem jasu, což bylo dosti nepraktické (úprava provedena ještě když byl televizor v běžném provozu).

Zajímavost: Tento televizor jsme měli v obýváku v letech 1977-1987. Poruchu měl tehdy jen jednou, kdy při bouřce vlivem přepětí odešel KS zvuku (T13,T14,R64). Od roku 1990, po výměně obrazovky (původní byla už slabá) a elektrolytu ve zdroji byl televizor v kuchyni (do roku 1995), kdy odešel vertikál. Já jsem tehdy ještě televizorům tolik nerozuměl (neuměl jsem to spravit) tak jsem z něj přemontoval obrazovku do jiné Junosti (402). Teprve v roce 1998 jsem původní televizor (ovšem už s jinou obrazovkou) opět zprovoznil. Další fází renovace prošel na konci roku 2007, kdy se mi podařilo sehnat chybějící originální části zdroje.

4158AB - SatelitVýrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1980
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči. Obrazovka s úhlopříčkou 31cm. Kanálový volič pro I.-V. pásmo, 4 mechanicky ovládané předvolby. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Možnost napájení ze sítě nebo z 12V autobaterie. Skříň se vyráběla v různých barvách.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

Elektronika VL100
Výrobce: Elektronika (SSSR)Rok výroby: 1981
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči. Možnost napájení ze sítě nebo z 12V autobaterie. Obrazovka s úhlopříčkou 16cm. Kanálový volič pouze pro VHF pásmo, bez předvoleb, pouze přepínač kanálů a doladění. na pravé straně prvky pro nastavení jasu, kontrastu a hlasitosti, vpravo nastavení snímkové a řádkové frekvence. Dva malé reproduktory vyzařující směrem dolů.Plechová skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Odnímatelný síťový zdroj.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

Zajímavost: Nejmenší přístroj z mé sbírky.

Junosť 402BCVýrobce: Mašpriborintorg (SSSR)Rok výroby: 1981
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči. Obrazovka s úhlopříčkou 31cm. Kanálový volič pro I.-V. pásmo, 4 mechanicky ovládané předvolby. Plastová skříň. Reproduktor a předvolby vpravo vedle obrazovky, ostatní ovládací prvky na vrchní straně vzadu. Možnost napájení ze sítě nebo z 12V autobaterie.

Stav: Po výměně obrazovky a opravě. Plně funkční.

4160AB - Merkur


Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1982
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči. Obrazovka s úhlopříčkou 31cm. Kanálový volič pro I.-V. pásmo, 8 mechanicky ovládaných předvoleb. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Možnost napájení ze sítě nebo z 12V autobaterie.

Stav: Po renovaci, plně funkční

Šilelis


Výrobce: Mašpriborintorg (SSSR)Rok výroby: 1986
Popis: Černobílý přenosný televizní přijímač osazený polovodiči. Obrazovka s úhlopříčkou 16cm. Dva kanálové voliče samostatně pro I.-III. a IV.-V. pásmo. Plechová skříň, plastová maska obrazovky. Ovládání hlasitosti, jasu, kontrastu a ladění vpravo vedle obrazovky, síťový vypínač vzadu na odnímatelném zdroji (zdroj se dá sejmout v případě provozu na akumulátor 12V.

Stav: Po opravě ZMF plně funkční.
(c) 2005-2017 Radim Urbánek