O mně Návštěvní kniha Nabízím/sháním Odkazy Kontakt
Televize
  Černobílé stolní televizory
  Černobílé přenosné televizory
  Barevné stolní televizory
  Barevné přenosné televizory
Rádio
  Elektronkové přijímače
  Tranzistorové přijímače
Gramo
  Gramofony
  Gramorádia
Magnetofony
  Kazetové
  Kotoučové
  Videomagnetofony
Bílá technika
  Pračky
  Ledničky
  Sporáky
  Vysavače
  Mixéry
  Žehličky
Různé
  Ostatní technika
  Zajímavosti
  Ke stažení
Jste     návštěvník těchto stránek
4331A - Mánes ColorVýrobce: n. p. Tesla Praha-StrašniceRok výroby: 1985
Popis: Barevný přenosný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Mezinosný odběr zvuku. Obrazovka typu inline sovětské výroby s úhlopříčkou 31cm. Impulsní napájecí zdroj koncepce IPSALO. Osm mechanicky ovládaných předvoleb. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky.

Stav: Po renovaci, plně funkční, dobrá obrazovka.

Zajímavost: Nejmenší tuzemský barevný televizor. Ve své době stál 8500,-Kčs.

4333A - Color OravanVýrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1987
Popis: Barevný přenosný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Mezinosný odběr zvuku. Obrazovka s úhlopříčkou 42cm. Impulsní napájecí zdroj koncepce IPSALO. Osm mechanicky ovládaných předvoleb. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky.

Stav: Po renovaci, plně funkční

Zajímavost: Verze v tmavé skříni

4333A - Color Oravan


Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1987
Popis: Barevný přenosný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Mezinosný odběr zvuku. Obrazovka Toshiba s úhlopříčkou 42cm. Impulsní napájecí zdroj koncepce IPSALO. Osm mechanicky ovládaných předvoleb. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky.

Stav: Plně funkční

Zajímavost: Náš první barevný televizor. Byl zakoupen na podzim roku 1987 v prodejně PZO Tuzex v přepočtu za cca 9500 Kčs. Celou dobu slouží k naprosté spokojenosti. Poruchy byly čtyři: kanálový volič (1993), kondenzátor v oblasti vn (1996), tyristor ve zdroji (2001) a násobič (2009)

4335A - Aleš ColorVýrobce: n. p. Tesla Praha-StrašniceRok výroby: 1988
Popis: Barevný přenosný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Mezinosný odběr zvuku. Obrazovka typu inline sovětské výroby s úhlopříčkou 31cm. Impulsní napájecí zdroj koncepce IPSALO. Osm mechanicky ovládaných předvoleb. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Televizor je koncepčně shodný s přístrojem Mánes Color. Liší se pouze vzhledem skříně a rozmístěním ovládacích prvků. Prodejní cena byla rovněž 8500,-Kčs.

Stav: Po renovaci, plně funkční. Obrazovka po regeneraci má docela slušný obraz.

4337A - Brožík ColorVýrobce: n. p. Tesla Praha-StrašniceRok výroby: 1988
Popis: Barevný přenosný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Mezinosný odběr zvuku. Obrazovka Toshiba, úzkohrdlá, s úhlopříčkou 37cm. Impulsní napájecí zdroj koncepce IPSALO. Osm mechanicky ovládaných předvoleb. Plastová skříň, reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky.

Stav: Po renovaci, plně funkční. Obrazovka má bohužel mírně poškrábané stínítko, ale jinak hraje jako nová.

4333A-2 - Color Oravan 2


Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1989
Popis: Tento televizor je v podstatě shodný s Oravanem 1. Liší se, kromě nápisu "Color Oravan 2" a roku výroby, drobnými konstrukčními změnami v zapojení.

Stav: Po opravě funkční, obrazovka po regeneraci.

4332A - Color 332Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1990
Popis: Barevný přenosný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Mezinosný odběr zvuku. Obrazovka RFT s úhlopříčkou 42cm. Impulsní napájecí zdroj koncepce IPSALO. Ladění napěťovou syntézou, šestnáct předvoleb. Dálkové ovládání. Plastová skříň, reproduktor a ovládání vpravo vedle obrazovky. Kromě řídící části a DO je konstrukce shodná s typem Color Oravan.

Stav: Plně funkční, dobrá obrazovka. Chybí dvířka.

4343A - Color 343Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1991
Popis: Barevný přenosný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Mezinosný odběr zvuku. Obrazovka Samsung s úhlopříčkou 42cm. Impulsní napájecí zdroj koncepce IPSALO. Ladění napěťovou syntézou, čtyřicet předvoleb - procesor ITT. Dálkové ovládání. Plastová skříň, reproduktor a ovládání vpravo vedle obrazovky. Kromě řídící části a DO je konstrukce shodná s typem Color Oravan.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

Tesla-LCE 3376XVýrobce: Tesla a LCE (Korea)Rok výroby: 1996
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě PAL. Kvaziparalelní zpracování zvuku v normách OIRT i CCIR. Obrazovka s úhlopříčkou 37cm. Impulsní napájecí zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 90 předvoleb, scart konektor, dálkové ovládání. Plastová skříň, dva reproduktory po stranách vedle obrazovky, vypínač a lokální klávesnice pod obrazovkou.

Stav: Po opravě zdroje, plně funkční.
(c) 2005-2017 Radim Urbánek