O mně Návštěvní kniha Nabízím/sháním Odkazy Kontakt
Televize
  Černobílé stolní televizory
  Černobílé přenosné televizory
  Barevné stolní televizory
  Barevné přenosné televizory
Rádio
  Elektronkové přijímače
  Tranzistorové přijímače
Gramo
  Gramofony
  Gramorádia
Magnetofony
  Kazetové
  Kotoučové
  Videomagnetofony
Bílá technika
  Pračky
  Ledničky
  Sporáky
  Vysavače
  Mixéry
  Žehličky
Různé
  Ostatní technika
  Zajímavosti
  Ke stažení
Jste     návštěvník těchto stránek
4401A - Tesla Color
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: Tesla Orava n.p.Rok výroby: 1974
Popis: První československý barevný televizní přijímač. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM IIIb. Masková obrazovka typu delta sovětské výroby, úhlopříčka 59 cm. Rozklady a koncový stupeň zvuku osazené elektronkami, zbytek osazen polovodiči. Plynulé ladění v rozsahu všech televizních pásem, sedm mechanicky ovládaných předvoleb. Ovládání a reproduktor vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň, plastová zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční

4409A - Color Spektrum
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: Tesla Orava, n.p.Rok výroby: 1977
Popis: Barevný televizní přijímač částečně osazený elektronkami. Superhet s mezinosným zpracováním zvuku dle normy OIRT i CCIR. Příjem barevného TV vysílání v normě SECAM IIIb. Příjem všech televizních pásem, 7 mechanicky ovládaných předvoleb, ovládání hlasitosti, jasu, kontrastu, vyvážení barev a barevné sytosti. Barevná masková obrazovka typu delta sovětské výroby o úhlopříčce 59 cm. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň i maska obrazovky, plastová zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

4411A - Color FatraVIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: Tesla Orava n.p.Rok výroby: 1978
Popis: Barevný televizní přijímač. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM IIIb. Masková obrazovka typu delta sovětské výroby, úhlopříčka 61 cm. Rozklady a koncový stupeň zvuku osazené elektronkami, zbytek osazen polovodiči. Plynulé ladění v rozsahu všech televizních pásem, sedm mechanicky ovládaných předvoleb. Ovládání a reproduktor vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň, plastová zadní stěna. Přijímač konstrukčně vychází z předchozího typu Tesla Color.

Stav: Po renovaci, plně funkční

Rubín C202
Výrobce: Rubín (SSSR)Rok výroby: 1978
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM. Masková obrazovka typu delta s úhlopříčkou 61 cm.

Stav: Po výměně násobiče a dvou odporů je TV hrající.

4414A - Color univerzál


VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1982
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM. Masková obrazovka typu delta sovětské výroby, úhlopříčka 61 cm. Tyristorový řádkový rozklad. Osm elektronicky pomocí senzorů ovládaných předvoleb. Řízení hlasitosti, jasu, kontrastu, barevné sytosti a tónu tahovými potenciometry. Sada tlačítek (tónová clona, K/G, síťový vypínač, AFC, vypínač barvy). Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční. Slabší obrazovka.

Zajímavost: první československý sériově vyráběný barevný televizor, který byl plně osazen polovodiči

Color in line DL
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: n. p. Tesla + Čajavec (Jugoslávie)Rok výroby: 1982
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Spínaný zdroj. Použité šasi je jugoslávské provenience (Čajavec), obrazovka Videocolor P.I.L. Původní konc. tranzistor zn. HITACHI. Osm předvoleb ovládaných elektronicky pomocí senzorů. Dálkové ovládání. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň a maska obrazovky. Plastová zadní stěna.

Stav: Funkční (po výměně tranzistoru v KS řádku, ellytů ve vertikálu a IO v dekodéru barev).

Zajímavost: Přestože je na televizi napsáno TESLA, je v ní česloslovenská akorát síťová šňůra. Ostatní díly jsou zahraniční.

4407A - Color 110
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1984
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (670QQ22) typu in-line s toroidním vychylováním a úhlopříčkou 67 cm. Tyristorový řádkový rozklad. Osm elektronicky ovládaných předvoleb. Řízení hlasitosti, jasu, kontrastu, barevné sytosti a tónu tahovými potenciometry. Sada tlačítek (hloubky, výšky, K/G, AFC, vypínač). Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Plně funkční, dobrá obrazovka.

Videoton Super color Computer technic TS4313 SP

Výrobce: Videoton (MLR)Rok výroby: 1984
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superhet s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu in-line s toroidním vychylováním a s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Šest mechanicky ovládaných předvoleb. Reproduktor a ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň a maska obrazovky, plastová zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

4415A - Color 110ST
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1985
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (671QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Tyristorový řádkový rozklad. Osm elektronicky ovládaných předvoleb. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

4416A - Color 416
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1985
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (671QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Spínaný zdroj. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky, většina ovládacích prvků ukryta po víčky. Osm elektronicky ovládaných předvoleb. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Plně funkční, obrazovka Reton.

Zajímavost: První provedení s černým panelem

4417A - Color 110ST IIVýrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1985
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (671QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Tyristorový řádkový rozklad. Osm předvoleb ovládaných elektronicky pomocí senzorů. Dálkové ovládání. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční, chybí DO.

4424A - Color 424


Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1985
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Tyristorový řádkový rozklad. Použité šasi je stejné jako v Color 110ST. Osm elektronicky ovládaných předvoleb. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň a maska obrazovky, plastová zadní stěna.

Stav: Plně funkční, zachovalá.

Rubín C381D
Výrobce: Rubín (SSSR)Rok výroby: 1986
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM. Obrazovka typu in-line s úhlopříčkou 51 cm.

Stav: Plně funkční, dobrá obrazovka, doplněný dekoder PAL

4419A - Color 419Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1987
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Osm mechanicky ovládaných předvoleb. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Televizor je funkční, obrazovka po regeneraci dává, ještě slušný obraz.

Zajímavost: Televizor jsem objevil dne 21. 12. 2003 hozený v předzahrádce jednoho činžovního domu. Ležel obrazovkou dolů, zadní kryt sundaný a byl v něm napadený (a částečně roztátý) sníh. Deska řádkového rozkladu byla rozbitá, jak se z ní někdo pokoušel vytrhnout vn trafo. Později jsem se dozvěděl, že televizi někdo postavil na popelnici. Když ji popeláři vyváželi, hodili televizi přes plůtek do předzahrádky obrazovkou napřed (padala tak 2 metry volným pádem). Věřte nebo ne, ale obrazovka to přežila! Televizi jsem doma vysušil a vyčistil, desku rozkladu vyměnil a zapnul. Televize hrála, ale obrazovka byla slabá. Později jsem osadil obrazovku z jiného TVP

4416A - Color 416

VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1988
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (671QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Spínaný zdroj. Reproduktor a veškeré ovládání vpravo vedle obrazovky, většina ovládacích prvků ukryta po víčky. Osm elektronicky ovládaných předvoleb. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Plně funkční, nová obrazovka Reton. Mám ji v obýváku a nedám na ni dopustit (kvalitou obrazu a zvuku předčí některé daleko modernější přistroje) a vůbec mi svou koncepcí naprosto vyhovuje. Jediný nedostatek - absenci AV vstupu pro připojení DVD jsem vyřešil tak že jsem si jej tam dobastlil. Popis této úpravy najdete ZDE

4425A - Color 425
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1988
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Osm elektronicky ovládaných předvoleb. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Televizor je svojí koncepcí (i vzhledově) v podstatě shodný s typem C416. Jediným rozdílem je menší obrazovka (tím pádem i celá skříň) a menší reproduktor

Stav: Po renovaci, nová obrazovka. Plně funkční.

Rubín - Tesla C392DVýrobce: Rubín (SSSR) a Tesla n.p. (ČSSR)Rok výroby: 1988
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu in-line s úhlopříčkou 51 cm.

Stav: Plně funkční (stačilo propájet pár studeňáků a vyměnit jeden elektrolyt ve zdroji). Obrazovka je ve velmi dobrém stavu.

4423A - Color 423Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1989
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (671QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Spínaný zdroj. Automatické ladění napěťovou syntézou. Šestnáct elektronicky ovládaných předvoleb. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

4430A - Color 430Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1989
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Automatické ladění napěťovou syntézou. Šestnáct elektronicky ovládaných předvoleb. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna.

Stav: Po renovaci, plně funkční, obrazovka Reton.

4437A - Color 437


Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1989
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Mechanické ladění, elektronické přepínání osmi předvoleb. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Přístroj je téměř stejné konstrukce jako Color 425, pouze má navíc konektor SCART a signálová deska je připravená pro instalaci modulu teletextu.

Stav: Po renovaci, plně funkční. Obrazovka Reton

4438A - Color 438Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1989
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. 8 mechanicky ovládaných předvoleb, indikace žárovkou. Scart konektor. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Přístroj je téměř stejné konstrukce jako Color 419, pouze má navíc konektor SCART a signálová deska je připravená pro instalaci modulu teletextu.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

Rubín - Tesla C392D (2)


VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: Rubín (SSSR) a Tesla n.p. (ČSSR)Rok výroby: 1989
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu in-line s úhlopříčkou 51 cm.

Stav: Plně funkční, dobrá obrazovka

Selena 51 TC 421D
VIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: TENTO (SSSR)Rok výroby: 1989
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu in-line s úhlopříčkou 51 cm.

Stav: Po výměně obrazovky, plně funkční.

4428A - Color 428Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1990
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Zvuková část umožňuje příjem stereofonního, monofonního nebo dvoujazyčného zvuku v normách OIRT i CCIR (6,5 i 5,5MHz). Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 30 předvoleb, teletext, dálkové ovládání. SCART konektor a konektory pro externí reproduktory. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Reproduktory po stranách vedle obrazovky. Síťový vypínač a konektor pro sluchátka na levé straně, lokální klávesnice a displej na pravé straně.

Stav: Po renovaci, plně funkční, nová obrazovka (Reton).

Zajímavost: Frekvenční syntéza, stereo zvuk, teletext, zobrazení názvu stanice, nebo třeba uložení nastavení jasu, kontrastu a barev pro každou předvolbu zvlášť a další vymoženosti dělaly z Color 428 ve své době nejluxusnější tuzemský televizor. Jeho cena byla okolo 18000,-Kčs. Stejné šasi se později používalo i u TV s ostrohrannou obrazovkou a modernějším vzhledem (Color 441, 460)

4439A - Color 439Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1990
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (671QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Spínaný zdroj. Mechanické ladění, elektronické přepínání osmi předvoleb. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Přístroj je téměř stejné konstrukce jako Color 416, pouze má navíc konektor SCART a signálová deska je připravená pro instalaci modulu teletextu.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

4447A - Color 447
Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1990
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (671QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 67 cm. Spínaný zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 50 předvoleb. SCART konektor. Dálkové ovládání. Dřevěná skříň, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Přístroj vychází z řady 416, řídící elektronika je založená na procesoru ITT.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

Selena 61 CTV 421DVýrobce: Mašpriborintorg (SSSR)Rok výroby: 1990
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu in-line s úhlopříčkou 61 cm.

Stav: Po renovaci, plně funkční. Obrazovka Reton ve velmi dobrém stavu.

4451A - Color 451


Výrobce: n. p. Tesla OravaRok výroby: 1991
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka (561QQ22) typu in-line s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 50 předvoleb, dálkové ovládání. SCART konektor. Dřevěná skříň v monitorovém provedení, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Před obrazovkou kouřové sklo. Reproduktor a lokální klávesnice ve předu pod obrazovkou.

Stav: Po opravě (vadný tranzistor ve zdroji), plně funkční. Obrazovka je ve velmi dobrém stavu. Poškozený lak na vrchu skříně (TVP ležel chvíli na dešti).

Zajímavost: Tento televizor jsem našel u silnice přímo pod cedulí "Zákaz skládky" :)

4445A - Color 445 Planar
Výrobce: Tesla OravaRok výroby: 1992
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obvod CTI pro zlepšení barevných přechodů. Plochá, pravoúhlá obrazovka s úhlopříčkou 55 cm a s tmavým stínítkem. Spínaný zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 90 předvoleb, OSD, teletext, dálkové ovládání. SCART konektor. Šasi televizoru je moderní jednodeskové koncepce s perfektním popisem součástek. Většina IO je značky Philips, některé jsou ještě Tesla. Plastová skříň v monitorovém provedení, reproduktor a lokální klávesnice ve předu pod obrazovkou (klávesnice je zakryta víčkem, volně přístupný je jen síťový spínač).

Stav: Po renovaci, plně funkční

Zajímavost: První série, ještě s nápisem "Tesla" (obrazovka Nokia)

4458A - Color 458 PlanarVýrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1992
Popis: Televizor je shodný s typem 445, pouze není osazen modul teletextu (levnější varianta).

Stav: Po renovaci, plně funkční (obrazovka Reton)

Horizont CTV51-441DW-i

Výrobce: Horizont, BěloruskoRok výroby: 1992
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s mezinosným odběrem zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu in-line s úhlopříčkou 51 cm. Spínaný zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 40 předvoleb, dálkové ovládání. SCART konektor. Dřevěná skříň v monitorovém provedení, reproduktor a lokální klávesnice vepředu pod obrazovkou.

Stav: Plně funkční.

4452A - Color 452
Výrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1993
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obvod CTI pro zlepšení barevných přechodů. Obrazovka s úhlopříčkou 51 cm. Spínaný zdroj. Ruční ladění napěťovou syntézou, 40 předvoleb, OSD, dálkové ovládání. SCART konektor. Šasi televizoru je moderní jednodeskové koncepce, většina IO je značky Philips, některé jsou ještě Tesla. Plastová skříň v monitorovém provedení, reproduktor a lokální klávesnice ve předu pod obrazovkou (klávesnice je zakryta víčkem, volně přístupný je jen síťový spínač).

Stav: Po renovaci, plně funkční

OTF Color 448Výrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1993
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Ostrohranná plochá obrazovka Tesla s úhlopříčkou 63cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 50 předvoleb, dálkové ovládání, teletext. SCART konektor. Dřevěná skříň v monitorovém provedení, plastová maska obrazovky a zadní stěna. Reproduktor a lokální klávesnice ve předu pod obrazovkou.

Stav: Funkční, dobrá obrazovka, chybí dvířka, DO nemám originál. Mírně poškozený lak na vrchu skříně (TVP ležel chvíli na dešti).

Zajímavost: Rok výroby tohoto televizoru je 1993 a na štítku je napsáno made in czecho-slovakia (s pomlčkou :)

4467A - Color 467

Výrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1995
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obvod CTI pro zlepšení barevných přechodů. Plochá ostrohranná obrazovka s úhlopříčkou 70 cm. Spínaný zdroj. Automatické ladění frekvenční syntézou, 90 předvoleb, stereo zvuk, OSD, teletext, dálkové ovládání. SCART konektor. Dřevěná skříň, dva reproduktory vepředu pod obrazovkou.

Stav: Po renovaci, plně funkční

OTF Color 462 stereoVýrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1995
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku mono i stereo, pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Ostrohranná plochá obrazovka Polcolor s úhlopříčkou 55cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 99 předvoleb, dálkové ovládání, teletext. SCART konektor. Plastová skříň, reproduktory vedle obrazovky, lokální klávesnice ve předu pod obrazovkou.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

4469A - Color 469
Výrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1996
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obvod CTI pro zlepšení barevných přechodů. Plochá ostrohranná obrazovka s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Automatické ladění napěťovou syntézou, 90 předvoleb, OSD, teletext, dálkové ovládání. SCART konektor. Plastová skříň, dva reproduktory po bocích vedle obrazovky, lokální klávesnice vepředu pod obrazovkou.

Stav: Po renovaci, plně funkční

OTF 63B503 PIP
Výrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1997
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku mono i stereo, pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Ostrohranná plochá obrazovka Toshiba s úhlopříčkou 63cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 99 předvoleb, dvoutunerový PIP, dálkové ovládání, teletext. 2xSCART konektor, 1xAV cinch, 2x S-video, možnost připojení externích repro. Plastová skříň, reproduktory vedle obrazovky, lokální klávesnice ve předu pod obrazovkou.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

OVP CTV2121 TXT

Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 1997
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Plochá, ostrohranná obrazovka s úhlopříčkou 55cm. Spínaný zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 100 předvoleb, OSD teletext, dálkové ovládání. SCART konektor. Plastová skříň v monitorovém provedení. Reproduktor i lokální klávesnice vepředu pod obrazovkou.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

OVP CTV251
Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 1997
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Plochá, ostrohranná obrazovka s úhlopříčkou 63cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 100 předvoleb, OSD (vicejazyčné menu), teletext, dálkové ovládání. 2xSCART, S-Video konektor, přípoky pro externí reprosoustavy. Plastová skříň, reproduktory na bocích vedle obrazovky, lokální klávesnice pod obrazovkou.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

OTF 55B106Výrobce: OTF a.s. NižnáRok výroby: 1998
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Plochá ostrohranná obrazovka s úhlopříčkou 55 cm. Spínaný zdroj. Automatické ladění frekvenční syntézou, 90 předvoleb, stereo zvuk, OSD, teletext, dálkové ovládání. SCART konektor. Plastová skříň, dva reproduktory vepředu vedle obrazovky.

Stav: Plně funkční

OVP CTV141MTXT
Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 1998
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka s úhlopříčkou 37cm. Spínaný zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 50 předvoleb, OSD, teletext, dálkové ovládání, SCART konektor. Plastová skříň.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

OVP CTV28WHD41A

Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 2000
Popis: Barevný širokoúhlý televizní přijímač pro příjem vysílání v normách PAL i SECAM. Obrazovka s úhlopříčkou 80cm a poměrem stran 16:9. 100Hz technologie. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 100 předvoleb, OSD (vícejazyčné menu) teletext, stereo zvuk, dálkové ovládání. 2xSCART konektor. SMD technologie. Plastová skříň. Reproduktory vedle obrazovky. Lokální klávesnice vepředu pod obrazovkou.

Stav: Plně funkční.

OVP CTV2024 TXTVýrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 2001
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka Thomson s úhlopříčkou 51cm. Spínaný zdroj. Ladění napěťovou syntézou, 100 předvoleb, OSD (vícejazyčné menu) teletext, dálkové ovládání. SCART konektor. Plastová skříň v monitorovém provedení. Reproduktor na boku skříně. Lokální klávesnice ve předu pod obrazovkou.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

OVP CTV2170RF

Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 2004
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu RealFlat - zcela plochá, ostrohranná s úhlopříčkou 55cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 50 předvoleb, OSD, teletext, dálkové ovládání, SCART konektor. Plastová skříň. Reproduktor vpravo vedle obrazovky. Televizor nemá lokální klávesnici, ovládání je možné jen pomocí DO.

Stav: Po renovaci, plně funkční.

OVP CTV2941RFVýrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 2004
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu RealFlat (zcela ploché ostrohranné stínítko) s úhlopříčkou 72cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 100 předvoleb, OSD (vícejazyčné menu) teletext, stereo zvuk, dálkové ovládání. 2xSCART konektor. Plastová skříň. Reproduktory vedle obrazovky. Lokální klávesnice na levém boku skříně.

Stav: Plně funkční

OVP CTV2159
Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 2005
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka s ostrohranným stínítkem a úhlopříčkou 55cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 100 předvoleb, stereo zvuk, OSD, teletext, dálkové ovládání, SCART konektor. Plastová skříň. Reproduktory vepředu vedle obrazovky.

Stav: Plně funkční.

OVP CTV2950RF


Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 2006
Popis: Barevný televizní přijímač osazený polovodiči. Superheterodyn s kvaziparalelním zpracováním zvuku pro příjem černobílého i barevného signálu v normě SECAM i PAL. Obrazovka typu RealFlat (zcela ploché ostrohranné stínítko) s úhlopříčkou 72cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 100 předvoleb, OSD (vícejazyčné menu) teletext, stereo zvuk, dálkové ovládání. SCART konektor. SMD technologie, procesor UOC 3. generace. Plastová skříň. Reproduktory vedle obrazovky. Lokální klávesnice na levém boku skříně.

Stav: Po výměně vn trafa, plně funkční.

Zajímavost: CTV2950 je nejnižší model řady s touto velikostí obrazovky. Vyšší modely byly osazovány i přijímačem DVB-T

OVP CTV2992RF DVB-TVIDEO - přístroj v provozu
Výrobce: OVP (Oravský výrobny podnik, Trstená)Rok výroby: 2007
Popis: Barevný televizní s možností příjmu analogového i digitálního pozemního vysílání. Obrazovka typu RealFlat (zcela ploché ostrohranné stínítko) s úhlopříčkou 72cm. Spínaný zdroj. Ladění frekvenční syntézou, 100 předvoleb, OSD (vícejazyčné menu) teletext, stereo zvuk, dálkové ovládání. 2xSCART konektor. SMD technologie, procesor UOC 3. generace fy Philips. Přijímač digitálního vysílání založen na čipové sadě ST. Plastová skříň. Reproduktory vedle obrazovky. Lokální klávesnice na levém boku skříně.

Stav: Po výměně vn trafa, plně funkční.

(c) 2005-2018 Radim Urbánek